Kvarcinis akmuo

Kvarcinis akmuo, dar vadinamas techniniu akmeniu yra aukštos kokybės dirbtinis akmuo savo estetinėmis savybėmis nenusileidžiantis natūraliam dekoratyviniam akmeniui. Jis itin atsparus trinčiai ir aplinkos sąlygoms, todėl kvarco apdailos detalės yra ilgaamžės, puikiai išlaiko pradinę išvaizdą nepakitusią. Kvarcinis akmuo gaminamas iš natūralaus smulkinto granito, maišant jį su kvarciniu smėliu bei veidrodžio šukėmis. Tai suteikia medžiagai ypatingą dekoratyvų švytėjimą, kartu išsaugant ir išvaizdos subtilumą.

Kvarcinis akmuo naudojamas įvairiose patalpose, funkciniams elementams kurti: virtuvės ir vonios stalviršiams gaminti, palangių, laiptų, nišų apdailai, o taip pat ir grindims bei sienoms. Tvirtumas ir atsparumas aplinkos veiksniams lemia kvarcinio akmens populiarumą visuomeninės paskirties interjeruose – net esant dideliems žmonių srautams kvarcinis akmuo išlaiko tobulą išvaizdą ilgą laiką.

Natūralus akmuo paviršiuje turi porų, kurių kvarciniame akmenyje nėra. Tai svarbus privalumas, kuris leidžia užtikrinti higieniškumą. Toks paviršius yra atsparus ne tik drėgmei ir temperatūrai, bet ir pelėsiui, bakterijoms. Dėl šios savybės ir atsparumo įbrėžimams kvarcinis akmuo yra plačiai naudojamas technologinės paskirties patalpose kaip stalviršis – natūralus akmuo šiuo aspektu nėra toks patogus, jis gali susibraižyti. Graži išvaizda ir išskirtinis kietumas yra puikiu kompromisu, todėl kvarcinis akmuo dažnai sutinkamas ir individualių namų interjere.

Savyje turintis spindinčių dalelių, kvarcinis akmuo patraukia dėmesį, suteikia interjerui gyvumo, žaismingumo. Plati pasirinkimų gama su skirtingomis spalvomis ir faktūromis atitiks kiekvieno skonį. Dideliu kvarcinio akmens privalumu taip pat laikoma ir natūralų akmenį primenanti išvaizda. Visgi kvarcinis akmuo šiuo aspektu taip pat yra pranašesnis už natūralų: natūralaus akmens atspalviai ar pigmento intensyvumas gali kisti, o kvarcinis akmuo išlaiko vientisą, tiksliai vienodą atspalvį. Dar daugiau, kvarcinis akmuo gali atkartoti marmuro, granito ar kalkakmenio išvaizdą. Taigi pasirinkdami kvarcinį akmenį apdailai gausite du privalumus: natūralią išvaizdą ir itin tvirtą patvarią medžiagą.

Kaip ir kiti dekoratyvūs akmenys, kvarcas varijuoja savo rūšimis. Besirenkant atkreipite dėmesį ne tik į spalvų gamą, bet ir į atsparumą rūgštims, ypač jei planuojate kvarciniu stalviršiu dengti virtuvės baldus ar vonios spinteles. Stalviršiams kvarcinis akmuo puikiai tinka, nes yra nedegus. Tai reiškia ne tik patogumą buityje, bet ir nekintančią išvaizdą. Galite ant kvarcinio virtuvės stalviršio statyti karštus puodus ir keptuves – jis tarnaus ilgą laiką ir išliks nepakitęs, sudarydamas puikų įspūdį. Kita praktiška savybė – atsparumas drėgmei, kuriuo negali pasigirti natūralus akmuo (tam jis turi būti specialiai apdirbmas). Dėl to kvarco paviršiai puikiai tinka ne tik vonios stalviršiams bet ir lauko zonų dangai, pavyzdžiui, terasos ar prieangio grindims dengti.

Kaip ir kiti dekoratyvus akmenys, kvarcinis akmuo gali būti naudojamas įvairiomis paskirtimis, naudojamas šlifuotas arba ne, turėti aštrias briaunas arba nugludintus aptakius paviršius, sukurti skirtingas formas, mozaikas.