Klasikiniai židiniai

Klasikiniai židiniai – namų centras, šviesos, šilumos ir jaukumo šaltinis.

Priskiriamas interjero detalėms, židinys iš tikrųjų atlieka daug svarbesnį vaidmenį: apšildo patalpą, skleidžia jaukumo suteikiančią šviesą, gerina bendrą atmosferą. Židinių įrengimui ir apdailai nuo senų laikų skirta daug dėmesio. Dvaruose ir pilyse židiniams kurtos unikalios ir originalios natūralaus akmens apdailos detalės, derinti skirtingi akmens raštai ir rūšys. Prabangos elementu laikomas židinys dėmesį prikausto ir šiandien. Klasikiniai židiniai puošia ir formuoja interjerą, suteikia patalpai namų centro statusą.

Klasikiniai židiniai visada išsiskiria solidžia išvaizda ir sutilumu. Jų apdailai dažniausiai naudojamas natūralus akmuo glotniu šlifuotu paviršiumi. Tai puikus estetinis pasirinkimas, nes populiariausi akmenys, naudojami apdailoje (marmuras, granitas, oniksas ir kt.), neriboja formos bei spalvos pasirinkimų. Kartu natūralus dekoratyvinis akmuo yra ir praktišku pasirinkimu – tai tvirta nedegi medžiaga, ilgą laiką išsauganti savo estetines savybes. Židinys nėra baldas, todėl patvarumas ir ilgaamžiškumas jo apdailai yra itin svarbiu kriterijumi. Dėl to klasikiniai židiniai dažnai dekoruojami itin kietu ir patvariu granitu, marmuru, kvarcu.

Klasikiniai židiniai gali būti įrengiami įvairiose patalpose, derinami prie skirtingo interjero. Svarbu tai, kad židinių apdaila reikalauja daug dėmesio ir apgalvotų sprendimų. Apdailos detalės turėtų ne tik atlikti estetinę funkciją, bet ir būti funkcionalios. Tinkamai suplanuota apdaila klasikiniai židiniai išsiskiria iš kitų – natūralaus akmens detalės tampa patogia lentynėle smulkmenoms, užmaskuoja malkoms skirtą erdvę ir pan.

Židiniui verta rinkti natūralaus akmens apdailą. Plačiame asortimente tikrai išsirinksite tai, kas patiks ir derės jūsų interjere, papildys bendrą jo viziją. Apdaila židiniams yra gaminama pagal užsakymą, individualiai pritaikoma, todėl net jei jūsų židinys numatytas kampe ar nišoje, dekoratyvus akmuo vistiek yra geriausias pasirinkimas. Apdirbimo procese akmens paviršius yra nugludinamas, išgaunamos įvairiausios formos, raštai ir ornamentai. Gamtos, gėlių motyvai, priemenantys drožinius, yra itin populiarūs prabangiame interjere, visuomeninės paskirties pastatuose. Tai primena didingus karalių laikus – tokie klasikiniai židiniai puikuodavosi kiekvienoje menėje.

Interjere klasikiniai židiniai ne tik papildo visumą, bet ir suteikia vertės, prabangos. Dėl savo ilgaamžiškumo ir nesenstančio stiliaus klasinio židinio apdaila derės net ir tuo atveju, jei po keleto metu sugalvosite interjerą pakeisti ar atnaujinti. Natūralaus akmens atspalvių gama yra universali ir neįpareigojanti – priklausomai nuo pasirinkto stiliaus dekoratyvius elementus galima elegantiškai pritaikyti tiek šiuolaikiškame moderniame, tiek klasikiniame ar provanso interjere. Tai universalus pasirinkimas net ir tuo atveju, jei planuojate židinį vasaros name ar terasoje, kurioje šaltojo sezono metu nėra palaikoma nuolatinė temperatūra.

Platus stilių ir natūralaus akmens pasirinkimas leis atrasti labiausiai patinkančią ir geriausiai interjere derančią apdailą, kuria klasikiniai židiniai džiugins ilgus metus.