Laiptai

Laiptai šiuolaikiniame interjere atlieka ne tik funkcinę, bet ir svarbios interjero detalės funkciją. Skirtinguose interjeruose pasirenkami labai įvairūs laiptų elementai ir medžiagos. Vieni nori laiptams suteikti neutralią išvaizdą, tarsi „paslėpti“ juos, o kiti – išryškinti, paversti interjero traukos centru. Platus medžiagų, konstrukcijų bei spalvų gamų pasirinkimas suteikia galimybę daugybei pasirinkimų ir įdomiems interjero sprendimams.

Natūralus akmuo interjere – klasikinis, estetiškas ir įvairiapusiškas pasirinkimas. Natūralių medžiagų naudojimui interjere populiarėjant, dekoratyvinis akmuo dažnai tampa ir laiptų dekoro dalimi. Akmens detalės naudojamos laiptų aikštelėms ar pakopoms įrengti, dekoratyvioms turėklų detalėms tiek privačiuose, tiek ir visuomeninės paskirties pastatuose. Natūralus akmuo itin puikiai dera su plačiais laiptais, kuriems suteikia dar didesnį erdvės įspūdį. Taip pat akmuo yra populiariu bei praktišku pasirinkimu tuomet, kai įrengiami lauko laiptai, terasos pakopos ar pan. – tose vietose, kuriose susiduriama su nepalankiomis oro sąlygomis ir daugelis kitų medžiagų akmeniui ilgaamžiškumu neprilygtų.
Laiptų apdailai dažniausiai naudojamas marmuras ar granitas – tai natūralūs akmenys, varijuojantys atspalvių bei raštų įvairove. Dekoratyvus akmuo pasižymi atspariu paviršiumi, nebijo drėgmės, ilgai išlaiko pirmapradę išvaizdą. Kitas populiarus pasirinkimas laiptų įrengimui – kvarcinis akmuo, kuris savo savybėmis prilygsta natūraliam akmeniui, kvarcinis akmuo dažniau pasirenkamas pakopoms ar laiptų aikštelėms įrengti, turi prabangos suteikiantį subtilų blizgesį ir yra itin atsparus.
Akmens naudojimas laiptų apdailai yra praktiškas pasirinkimas – dažnai laiptai yra pastato vieta, kuria praeina daugiausiai žmonių. Tai reiškia nešvarumus ir dulkes, tačiau akmens paviršius ne tik gražiai atrodo, bet ir yra lengvai valomas bei prižiūrimas. Kvarcinis akmuo šiuo atžvilgiu lenkia marmurą ar granitą – jo paviršiuje nėra porų, todėl jis itin lengvai nusivalo ir leidžia visada palaikyti higienišką švarą. Būtent todėl kvarcinis akmuo yra itin tinkamu pasirinkimu visuomeninės paskirties pastatuose, kuriuose ir žmonių srautai didesni, ir keliami higienos reikalavimai yra labai aukšti.
Dažnai akmens naudojimą laiptams įrengti lemia ir jo kaip statybinės medžiagos universalumas – tiek natūralus, tiek techninis akmuo leidžia išgauti įvairiausias formas. Tvirta ilgaamžė ir patikima medžiaga, su kuria galima įgyvendinti net daugiausiai polėkio turinčias interjero dizainerio mintis visada yra puikus pasirinkimas.
Kaip laiptus susiprojektuoti? Dažniausiai sprendimą pasiūlys interjero dizaineris, tačiau jei tokio neturite ar naujinate senus laiptus – kreipkitės ir mes visada patarsime. Laiptų dekoro elementai iš akmens derinami prie bendro patalpos interjero, čia svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad laiptai prasideda nuo grindų ir siekia lubas – net ir norint juo išryškinti itin ryškūs sprendimai nėra tinkami, nes mažina kambario erdvę. Laiptams įrengti visada tiks natūralių, ramių žemės spalvos atspalvių akmuo. Norint originalesnio sprendimo, galima tarpusavyje maišyti keletą akmens rūšių, pavyzdžiui, pakopoms naudoti vienokį, o apdailos detalėms – visiškai kitokį marmurą.
Pasikonsultuokite su profesionalais ir atrasite geriausią sprendimą savo namų laiptams!