Oniksas

Oniksas – tiesiog prabanga jūsų namuose!

Oniksas yra laikomas pusbrangiu akmeniu ir pasižymi itin skirtingomis spalvomis ir vidinę struktūrą atskleidžiančiais raštais. Onikso atspalvių gama dažnai kinta sluoksniais, taip dekoratyvinis akmuo įgauna unikalumo. Itin dekoratyvus akmuo varijuoja įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kurių paletė pereina nuo baltos iki sodriai violetinės atspalvio, apima ir geltonus, žalius bei raudonus atspalvius.

Įspūdingas ir gana retas oniksas interjere mėgstamas ir dėl unikalios savybės – laidumo šviesai. Ši savybė žmonijos buvo vertinama nuo seno ir šiandien išskiria oniksą – kiti dekoratyviniai akmenys laidumu šviesai nepasižymi. Tradiciškai naudojamas interjero apdailai (įvairiems paviršiams, vonios kambariui, palangėms, laiptams, grindims ir kt.) dėl šviesos laidumo savybės oniksas yra pritaikomas itin originaliai.

Derinant apšviesimo sprendimus, onikso elementams dažnai atitenka pagrindinis akcentas. Įspūdingai atrodo įvairios pertvaros, dekoro elementai, kuriuose dera onikso sluoksnių ir šviesos žaismas. Iš šio akmens gaminami baldai ir įvairūs paviršiai, nes net ir išsiskirdamas ypatinga išvaizda šis akmuo yra ilgaamžis ir patvarus, tokius paviršius lengva ir paprasta prižiūrėti. Tačiau oniksas yra gana minkšta medžiaga, todėl turi būti atidžiau prižiūrimas nei kiti dekoratyviniai akmenys – būtina tokius paviršius saugoti nuo mechaniniu būdu daromų pažeidimų.

Oniksas nėra atsparus temperatūrai, todėl naudojamas tik vidaus apdailai, interjerui. Kartu tai vienas prabangiausių akmenų, kuriuos sutinkame interjere. Dėl šios priežasties norintys namuose sukurti itin prabangią atmosferą, pasirinkdami šį akmenį tikrai nesuklys. Be to, teigiama, kad šis akmuo turi ir tam tikrų savijautą veikiančių savybių. Pusbrangis akmuo dažniausiai gausiai naudojamas itin prabangiose patalpose, o dėl raminamojo poveikio yra populiariu SPA ir vonios kambario individualiame name įrengimo pasirinkimu. Tinkamai sužaidus spalvomis, oniksas gali priminti gintarą, kuris yra neatsiejamas nuo ramybės, poilsio, atsipalaidavimui skirtų procedūrų, todėl puikiai nuteikia. Visgi jis tiek dėl savo kainos, tiek dėl ryškių raštų ir akcentų dažniausiai naudojamas ne visam paviršiui, o akcentams, detalėms kurti.

Skirtingų spalvų variacijos ir maišymasis tarpusavyje suteikia galimybę oniksą derinti bet kokiame interjere. Patalpai šis natūralus akmuo suteikia šiltumo, jaukumo įspūdį. Labiausiai vertinamas baltos ir juodos spalvų sluoksniais varijuojantis akmuo. Labiau nei bet koks kitas natūralus akmuo, oniksas asocijuojasi su prabanga, natūralumu, klasikiniu pasirinkimu. Tai, kad šis akmuo naudojamas ne tik statybų srityje, bet ir papuošalų bei meno kūrinių gamyboje, įrodo jo vertę.

Prabangiai tviskantis oniksas kuria jaukią ir malonią atmosferą. Tai itin gražus ir populiarus akmuo, kuris, kaip teigiama, dar pasižymi ir gerosiomis savybėmis: stiprina išmintį, privilioja sėkmę. Galima tuo tikėti arba ne, tačiau tai, kad oniksas puikiai dera prabangiame ir išskirtiniame interjere yra neginčijama tiesa.