Palangės

Palangės iš natūralaus akmens – geriausias pasirinkimas!

Langams interjere tenka svarbus vaidmuo. Tai natūralios šviesos šaltinis, konstrukcinis elementas, be kurio neapsieinama nei vienuose namuose. Kartu su langais į interjerą įsilieja ir palangės, kurioms dažniausiai ieškoma patogių, praktiškų ir funkcionalių sprendimų. Vienas tokių pasirinkimų – dekoratyvios akmens palangės. Tiek natūralaus, tiek dirbtinio akmens paviršiai palangėms puošti itin tinka, nes yra lengvai valomi ir prižiūrimi. Ilgaamžiškumu išsiskiriantis akmuo tokioms namų vietoms – puikus pasirinkimas.

Būdama interjero dalimi palangė gali papildyti bendrą vaizdą, suteikti spalvinį akcentą ar tapti funkcionalia zona. Kad ir kokią paskirtį savo palangei norėtumėte suteikti, akmens palangė bus įvairiapusiu pasirinkimu. Nors palangės iš pirmojo žvilgsnio atrodo nereikšmingos ir nedidelės, tinkamai parinkus akmens atspalvį bei formą, galima ją padaryti kertiniu interjero tašku. Pavyzdžiui, laidumu šviesai pasižymintis oniksas privers pastebėti bet kokią palangę, kad ir kokia nedidelė ji būtų.

Jei turite didelę palangę, jaukumo oaze ir traukos centru ją pavers tolygi akmens apdaila, kurią galima derinti su minkštomis detalėmis (pagalvėmis, patiesalu) ir susikurti erdvę skaityti knygai, gerti kavai ar mėgautis miesto vaizdu. Tai daugiafuncinę palangė, kurios apdailai akmuo itin tinka – gražios spalvos, lengvai derinamos prie interjero, atsparumas drėgmei, saulės spinduliams ir ilgaamžiškumas.

Akmens palangės gaminamos tiek iš natūralaus, tiek iš dirbtinio akmens. Kurį iš jų pasirinkti – priklauso nuo Jūsų pomėgių bei galimybių, interjero idėjos. Svarbu prisiminti tai, kad jei palangę planuojate kaip funkcinę erdvę, itin svarbu kokybiškos medžiagos ir patvarumas. Dėl natūralios šviesos palangės visada yra puikiai matomos ir pastebimos, švara ir daili išvaizda čia ne pasirinkimas, o būtinybė.

Akmuo interjere suteikia jaukumo, prabangos įspūdį. Kitas akmens privalumas – galimybė išgauti unikalią formą. Palangėms gali būti naudojamos tiek natūralaus ar dirbtinio akmens plokštės, tiek visiškai natūralus ar laužtas akmuo. Vienas populiariausių pasirinkimų yra poliruoto paviršiaus akmuo, kurio paviršius turi subtilaus žvilgesio, atspindi šviesą. Tai nejučia suteikia didesnę šviesos sklaidą, kuri kiekvienai patalpai suteiks jaukumo ir erdvės pojūtį. Apdailai dažniausiai naudojamas marmuras, granitas, kvarcas, prabangiam interjerui – šviesai laidus oniksas. Visi akmenys varijuoja plačia spalvų gama, todėl gali derėti bet kokiame interjere. Pavyzdžiui, tamsus marmuras puikiai papildys šiuolaikinį interjerą, o šviesaus rašto granitas „suminkštins“ griežtą klasiką.

Akmens palangė dėl savo tvirtumo ir estetinių savybių lengvai gali virsti daugiafunce erdve. Šią nedidelę erdvę galite išnaudoti kaip knygų ar atsiminimų lentyną, šviesaus akmens palangė virtuvėje taptų puikia vieta augalams – skoningai atrodantis marmuras net ir kasdieniams prieskoniams vazonėliuose suteiktų prabangos atspindį. Jei turite daugiau vietos, visada apsvarstykite palangės-minkštasuolio idėją. Tai ergonomiškas erdvės panaudojimas, interjero traukos centras ir jauki asmeninė erdvė viename.