Virtuviniai stalviršiai

Virtuviniai stalviršiai yra naujausia mada pakerėjusi kiekvieną, kas prie jų prisiliečia. Baldai pagaminti iš natūralaus medžio su akmeniniu stalviršiu iš tiesų atrodo prabangiai.

Akmeniui daug elegancijos priduota glotnus jo pavišius su įvairiai frezuotomis briaunomis. Žmonės juos renkasi, nes tai svarbus virtuvės elementas, kuriam keliami aukšti reikalavimai.  Visų pirma virtuviniai stalviršiai turi būti itin atsparūs aplinkos poveikiui, nebijantys drėgmės, didesnių temperatūrų, neįgeriantys skysčio ir lengvai valomi. Be to, šiam elemetui keliami ir aukšti estetiniai reikalavimai. Dažnai ieškoma šių dviejų poreikių – gražios išvaizdos ir praktiškumo buityje – kompromiso. Visus šiuos kriterijus atitinka akmens stalviršis, kuris harmoningai papildo virtuvės interjero visumą, suteikia prabangumo, o kartu yra labai praktiškas, atsparus ir lengvai prižiūrimas.

Kokybiškas ir patalpoje gerai pritaikytas stalviršis suteiks patogumo, užtikrins gyvenimo kokybę ir lengvesnę buitį. Virtuviniai stalviršiai gaminami tiek iš natūralaus akmens (pavyzdžiui, marmuro, granito, onikso), tiek ir iš vadinamojo techninio akmens. Natūralus akmuo suteikia jaukumo, papildo interjerą, puikiai dera prie medžio ar metalo detalių. Techninis akmuo, atkartodamas natūralaus akmens išvaizdą, taip pat puikiai derės, tačiau jis visada yra ir praktiškesniu pasirinkimu.

Dar vadinamas kvarciniu, techninis akmuo nebijo nei drėgmės, nei įbrėžimų, atlaiko aukštas temperatūras – virtuvėje ši stalviršio savybė itin praverčia. Tai itin kietas paviršius, neturintis porėtumo ir dėl to netraukiantis nešvarumų, lengvai valomas. Virtuvėje, kur nuolat reikia palaikyti švarą tai labai praktiška. Kvarcinis paviršius dažnai derinamas šiuolaikiškame modernaus stiliaus interjere, gali turėti blizgesio ir estetiškai įsilieti į bendrą patalpos interjero visumą. Ant tokio stalviršio galima ruošti maistą naudojant net ir aštrius įrankius, dėti karštus puodus. Stalviršis bus visiškai atsparus ir dažantiems maisto produktams, jiems išsiliejus nepakeis atspalvio. Ilgaamžiškumu pasižymintis kvarcinis stalviršis ne tik patikimai tarnaus, bet metai iš metų išlaikys puikią išvaizdą ir atrodys kaip naujas.

Kitas populiarus virtuvės stalviršių pasirinkimas – marmuras, vertinamas dėl prabangios išvaizdos. Raštų bei spalvų įvairovė leidžia šį dekoratyvų akmenį pritaikyti įvairiame interjere ir lemia jo populiarumą, nors palyginti su kvarciniu stalviršiu, marmuras ir nėra toks praktiškas. Būdamas minkštesniu marmuras lengviau skyla, todėl planuojant interjerą reikėtų palikti mažesnes užlaidas. Virtuvės stalviršiai iš marmuro taip pat turi būti periodiškai impregnuojami – taip jie išlieka atsparūs drėgmei, su kuria susiduria gaminant maistą, ir išlaiko savo pradinę išvaizdą. Marmurinis virtuvės stalviršis lengvai valomas, tačiau jo sandaroje esančios poros pritraukia nešvarumus – dėl šios priežasties reikalingas atidesnis valymas. Taip pat marmuro paviršių reikėtų saugoti nuo stipriai dažančių maisto produktų (pavyzdžiui, burokėlių, raudono vyno ir pan.), priešingu atveju gali susidaryti spalvos netolygumai ar net dėmės.

Virtuvėje puikiai dera granito stalviršiai. Tai praktiškas pasirinkimas, kartu suteikiantis ir galimybę rinktis akmens atspalvį iš gamtos sukurtų raštų. Kadangi granitas yra natūralus, visada pasižymi unikalumu, puikiai dera su klasikinio stiliaus baldais. Atsparus aukštai temperatūrai, spaudimui ir trinčiai granitas yra mėgstamas architektų, o elegantiška išvaizda žavi interjero dizainerius. Virtuviniai stalviršiai iš granito yra patvarūs ir nebijo nei karštų puodų, nei riebalų, yra lengvai valomi. Kaip ir marmurą, granito stalviršį reikėtų saugoti nuo rūgštinių dažančių maisto produktų (pavyzdžiui, kavos ar raudono vyno) ir išpylus nedelsiant nuvalyti švaria šluoste.