Vonios stalviršiai

Vonios stalviršiai vonios interjere yra tiesiog nepamainomas sprendimas. Vonios kambarys yra privati namų šeimininkų erdvė, patalpa, kurioje norisi jausti jaukumą, šilumą, atsipalaiduoti. Šaltas vonios kambarys, žinoma, gerų emocijų nesukelia, todėl šiai patalpai įrengti skiriama daug dėmesio, nors palyginti plotą, ji dažniausiai ir nėra didelė. Pasirinktos apdailos medžiagos, bendras stilius – visa tai kuria jaukumą, nuo kurio priklauso ir namų šeimininkų savijauta vonioje.

Vonios kambarys – patalpa, kurioje apdailos medžiagos ir paviršiai nuolat susiduria su drėgme, garais, kintančiomis temperatūromis. Šios sąlygos diktuoja aukštus kokybinius kriterijus renkantis medžiagas. Svarbų vaidmenį interjere atlieka vonios stalviršis. Šis elementas tarsi pagrindinis akcentas, prie kurio gali būti derinama visa kita. Dažnai vonios stalviršiai yra gaminami iš tvirtų ir drėgmei atsparių medžiagų, suteikiančių subtilų prabangos įspūdį. Be kitų savybių vonios stalviršiai visada turi atrodyti estetiškai ir kurti švaros įspūdį. Visa tai lemia, kad vonios interjeras ir natūralus akmuo jame yra tarsi neatsiejami.

Nedidelio ploto vonios kambaryje ieškoma praktiškumo ir funkcionalumo. Derinami skirtingi baldai ir medžiagos, vonios įranga, tačiau vonios stalviršis yra vienas populiariausių pasirinkimų. Dekoratyvinis akmuo vonios stalviršiui yra puikia medžiaga, kuri ne tik ilgaamžė bei tvirta, bet tinkamai paruošta nebijo drėgmės. Daugeliui patinka granito stalviršiai, varijuojantys formomis bei spalvomis. Ieškantys ryškesnio prabangos akcento vertina marmuro stalviršius, gaminius iš onikso. Beje, pastarasis akmuo naudojamas net ir prabangiausiuose pasaulio vonios kambariuose, nes išiskiria laidumo šviesai savybe.

Išsirinkti stalviršį, jo medžiagą bei stilių bus lengviau, jei iš karto apgalvosite vonios kambario interjerą. Vonios stalviršiai turi būti patogūs ir funkcionalūs, atlikti tiek estetinę, tiek ir buitinę funkciją. Nepamirškite, kad natūralus dekoratyvinis akmuo yra sunkus, todėl rinkitės kokybiškus ir tvirtus vonios kambario baldus.

Natūralus akmuo vonios interjere yra tiesiog nepamainomas sprendimas. Dekoratyvus akmuo suteikia interjerui pageidaujamą toną, prabangos užuominą, o kartu yra patogus naudoti ir lengvai prižiūrimas. Dažniausiai vonioje naudojami lygūs, poliruoti natūralaus akmens paviršiai, kuriuos paprasta ir greita valyti, prižiūrėti. Vonios stalviršiai gali būti gaminami iš įvairaus natūralaus akmens, tačiau populiariausiais yra marmuras ir granitas. Tai akmenys, varijuojantys plačia spalvų bei raštų gama, todėl itin vertinami ir neribojantys interjero kūrėjo polėkio. Ieškantys prabangos renkasi oniksą, o jei vonios interjere akmens norėtumete daugiau – kvarcas yra puikiu pasirinkimu, kuris dera tiek vonios stalviršiui gaminti, tiek ir patalpos sienoms, grindims dengti. Mažiau priežiūros reikalaujantis ir itin atsparus aplinkai kvarcas – itin praktiškas.

Natūralus akmuo yra ilgaamžė ir patvari medžiaga, išlaikanti savo dekoratyvumą metų metus. Tai laikui nepavaldus pasirinkimas, nes akmuo namų interjere naudojamas nuo senų laikų. Šiuolaikiniai dizaineriai maišydami interjero stilius akmeniui taip pat atranda vietą, o vonios stalviršis iš kitos medžiagos netgi sunkiai įsivaizduojamas.