Marmuras

Marmuras – puikus pasirinkimas jūsų interjerui!

Natūraliais raštais ir spalvomis viliojantis marmuras yra metamorfinė uoliena. Tai žemės gelmėse dėl aukštos temperatūros iš klinties ar dolomito persikristalizavusi uoliena, dažnai turinti įvairių priemaišų, suteikiančių unikalią ir itin vertinamą išvaizdą. Tokios priemaišos kaip geležies oksidas, smėlis ar molis suteikia marmurui savitą išvaizdą ir leidžia išskirti daugybę rūšių. Akmens spalvos kinta nuo baltų atspalvių paletės iki sodriai juodos, rudos, ryškaus raudonio ar mėlynų ir žalių atspalvių. Unikalūs raštai leidžia išskirti marmurą iš dekoratyvinių akmenų ir taikyti įvairaus stiliaus bei paskirties pastatų eksterjerui bei interjerui kurti. Daili išvaizda ir ilgaamžiškumas lėmė marmuro populiarumą – tai vienas dažniausiai pasirenkamų natūralių akmenų interjero apdailai.

Varijuojančios spalvos ir atspalviai, skirtingi raštai, ilgaamžiškumas ir nepriekaištinga išvaizda – marmuras pasižymi privalumais, kuriais dekoratyviniai akmenys taip vilioja. Būdamas natūralia medžiaga marmuras visada išlieka madingas – tai klasika, kuri asocijuojasi su prabanga. Įvairiausioms funkcijoms marmuras buvo naudojamas didikų pilių interjere, o šiandien papildo tiek klasikinį, tiek modernų interjerą. Gamtos sukurti raštai suteikia jaukumo namams, akcentuoja detales ir pasakoja apie gerą šeimininko skonį.

Marmuras ir marmuro gaminiai plačiai naudojami tiek interjere, tiek eksterjere. Tai lėmė puikios estetinės savybės ir ilgaamžiškumas, kuris užtikrina marmurui neblėstantį populiarumą. Tvirti, atparūs ugniai ir erozijai marmuro paviršiai yra praktiškas pasirinkimas daugeliu atvejų: įsirengiant židinį, virtuvę ar vonios kambarį, ieškant sprendimų interjerui pagyvinti. Marmuru dekoruojamos palangės, nišos, laiptai. Marmuras taip pat naudojamas įvairios paskirties stalviršiams gaminti – dekoratyvi ir blizgi marmuro išvaizda tam itin tinkama. Marmuras yra ilgaamžė ir patvari medžiaga, tačiau palyginti yra minkštas – tai palengvina jo apdirbimą ir suteikia daugiau kūrybinės laisvės. Nors bijo bijo drėgmės, dėl kurios gali deformuotis ar blukti, dažniausiai naudojamas impregnuotas specialiomis priemonėmis, todėl yra tvirtas ir patikimas paviršius, atsparus aplinkos poveikiui. Lengva priežiūra ir solidi išvaizda bei natūralumas yra kompromisas, pereinantis iš kartos į kartą.

Marmuro akmens naudojimas visuomeninės ir komercinės paskirties pastatuose patvirtina jo praktiškumą. Lengvai valomas ir prižiūrimas, ilgai išsaugantis tobulą išvaizdą ir diktuojantis viso interjero toną marmuras dažnai naudojamas restoranų, viešbučių įrengimui, valstybinėms administravimo įstaigoms visame pasaulyje. Šį pasirinkimą lemia marmuro ilgaamžiškumas ir puiki išvaizda. Tradiciškai marmuras interjere suteikia prabangos ir solidumo prieskonį, tačiau įvairovė ir platus pritaikymas suteikia neribotas galimybes – dekoratyvinis akmuo naudojamas natūralios išvaizdos ar poliruotas,  atsiskleidžia pjūviu ir briaunomis. Apdirbimo būdai leidžia marmurą panaudoti įvairiausioms paskirtims, išgauti glotnias ar grublėtas tekstūras, jungti į mozaikas ir ieškoti unikalumo.