Marmuras – puikus pasirinkimas jūsų interjerui!

Natūraliais raštais ir spalvomis viliojantis marmuras yra metamorfinė uoliena. Tai žemės gelmėse dėl aukštos temperatūros iš klinties ar dolomito persikristalizavusi uoliena, dažnai turinti įvairių priemaišų, suteikiančių unikalią ir itin vertinamą išvaizdą. Tokios priemaišos kaip geležies oksidas, smėlis ar molis suteikia marmurui savitą išvaizdą ir leidžia išskirti daugybę rūšių. Akmens spalvos kinta nuo baltų atspalvių paletės iki sodriai juodos, rudos, ryškaus raudonio ar mėlynų ir žalių atspalvių. Unikalūs raštai leidžia išskirti marmurą iš dekoratyvinių akmenų ir taikyti įvairaus stiliaus bei paskirties pastatų eksterjerui bei interjerui kurti. Daili išvaizda ir ilgaamžiškumas lėmė marmuro populiarumą – tai vienas dažniausiai pasirenkamų natūralių akmenų interjero apdailai.

Varijuojančios spalvos ir atspalviai, skirtingi raštai, ilgaamžiškumas ir nepriekaištinga išvaizda – marmuras pasižymi privalumais, kuriais dekoratyviniai akmenys taip vilioja. Būdamas natūralia medžiaga marmuras visada išlieka madingas – tai klasika, kuri asocijuojasi su prabanga. Įvairiausioms funkcijoms marmuras buvo naudojamas didikų pilių interjere, o šiandien papildo tiek klasikinį, tiek modernų interjerą. Gamtos sukurti raštai suteikia jaukumo namams, akcentuoja detales ir pasakoja apie gerą šeimininko skonį.

Marmuras ir marmuro gaminiai plačiai naudojami tiek interjere, tiek eksterjere. Tai lėmė puikios estetinės savybės ir ilgaamžiškumas, kuris užtikrina marmurui neblėstantį populiarumą. Tvirti, atparūs ugniai ir erozijai marmuro paviršiai yra praktiškas pasirinkimas daugeliu atvejų: įsirengiant židinį, virtuvę ar vonios kambarį, ieškant sprendimų interjerui pagyvinti. Marmuru dekoruojamos palangės, nišos, laiptai. Marmuras taip pat naudojamas įvairios paskirties stalviršiams gaminti – dekoratyvi ir blizgi marmuro išvaizda tam itin tinkama. Marmuras yra ilgaamžė ir patvari medžiaga, tačiau palyginti yra minkštas – tai palengvina jo apdirbimą ir suteikia daugiau kūrybinės laisvės. Nors bijo bijo drėgmės, dėl kurios gali deformuotis ar blukti, dažniausiai naudojamas impregnuotas specialiomis priemonėmis, todėl yra tvirtas ir patikimas paviršius, atsparus aplinkos poveikiui. Lengva priežiūra ir solidi išvaizda bei natūralumas yra kompromisas, pereinantis iš kartos į kartą.

Marmuro akmens naudojimas visuomeninės ir komercinės paskirties pastatuose patvirtina jo praktiškumą. Lengvai valomas ir prižiūrimas, ilgai išsaugantis tobulą išvaizdą ir diktuojantis viso interjero toną marmuras dažnai naudojamas restoranų, viešbučių įrengimui, valstybinėms administravimo įstaigoms visame pasaulyje. Šį pasirinkimą lemia marmuro ilgaamžiškumas ir puiki išvaizda. Tradiciškai marmuras interjere suteikia prabangos ir solidumo prieskonį, tačiau įvairovė ir platus pritaikymas suteikia neribotas galimybes – dekoratyvinis akmuo naudojamas natūralios išvaizdos ar poliruotas, atsiskleidžia pjūviu ir briaunomis. Apdirbimo būdai leidžia marmurą panaudoti įvairiausioms paskirtims, išgauti glotnias ar grublėtas tekstūras, jungti į mozaikas ir ieškoti unikalumo.
Lauko apdailoje natūralus akmuo pritaikomas ne tik sienų ar grindų apdailai, bet ir dekoratyvioms eksterjero detalėms, fasado puošybos elementams. Natūralus akmuo gali būti naudojamas poliruotas arba laužtas, o natūralios aštrios formos visada suteikia unikalumo ir išskirtinumo. Lauko apdailai dažniausiai pasirenkamos marmuro ar granito detalės – šių rūšių akmuo aplinkos poveikiui yra atsparesnis. Ilgaamžiu patvarumu pasižymi visi natūralūs akmenys, tačiau granitas ir marmuras yra atsparesni, todėl naudojami atlieka dvejopą funkciją – tai kartu ir dekoratyvi apdailos, ir statybinė medžiaga.

Plati spalvų, atspalvių gama ir natūralūs gamtos raštai suteikia kiekvienam akmeniui išskirtinumo. Šis grožis prikausto dėmesį ir nepalieka abejingų, todėl natūralus akmuo įsirengiant namus visada buvo ir bus gero skonio ženklu. Naudojant poliruotą akmenį patalpoms suteikiamas erdvės pojūtis, žaidžiama spalvomis, šviesos kritimo kampais. Tokiose vietose kaip palangės ar funkcinė židinio apdaila, akmuo gali praplėsti erdvę, o renkantis nepoliruotą natūralų paviršių – suteikti aplinkai „minkštumo“.

Natūralus akmuo interjere dažnai naudojamas individualiuose namuose ir netgi butuose, kuriuose kuriamas aukštos kokybės, prabanga alsuojantis interjeras. Vis dėlto praktinės akmens savybės vis labiau vertinamos, todėl šią apdailos medžiagą vis dažniau renkasi ir visuomenines, komercines patalpas įrenginėjantys interjero dizaineriai.

Dažnai susiduriama su gaja nuomone, kad natūralus akmuo interjere yra itin brangus ir sudėtingai prižiūrimas – iš tikrųjų tai tėra mitai. Natūralaus akmens kaina priklauso nuo jo kokybės, rūšies ir kiekio, todėl išmaniai dėliojant akcentus visada galima rasti, kaip pritaikyti natūralaus akmens interjerui teikiamus privalumus. Būdamas natūralia medžiaga, akmuo yra lengvai prižiūrimas ir itin ilgaamžis, o šiuolaikinės technologijos leidžia jį paruošti taip, kad priežiūra būtų itin lengva. Impregnuotas akmuo neveikiamas drėgmės ir lengvai nuvalomas, todėl tokie paviršiai leidžia palaikyti higieną ir gražią išvaizdą net bėgant metams.

Aplankykite mus

Pramonės 6a, LT-78148
Šiauliai, Lietuva

Paskambinkite

Darbo valandomis:
+370 650 73111

Parašykite mums

Elektroniniu paštu:
info@marmuras.lt